strona główna Media Astronet.pl

Znajdź wiadomości na wybrany temat

Szukaj w wątkach

Słowa kluczowe:HRP część pierwsza: misje analogowe, które pomogą nam podczas lotu na Marsa
2021-05-16 12:00:50 | Astronet.pl | Nauka

Astronauci są coraz bliżej tego, aby wykonać kolejny wielki krok dla ludzkości, i tym razem polecieć na Czerwoną Planetę. Pierwszym krokiem do zrozumienia, jak podróże kosmiczne wpływają na zdrowie i wydajność organizmu, są badania na Ziemi. NASA, wykorzystując całą wiedzę zdobytą na naszej planecie, a także tą z 20 lat badań na ISS, wyśle ludzi na Księżyc, podczas misji Artemis. Natomiast doświadczenie zdobyte podczas tych badań i misji księżycowej, z pewnością przyda się przy planowaniu misji na Marsa. Do zbadania wpływu różnych czynników na zdrowie astronauty, wykorzystywane są symulowane misje na Ziemi, nazywane analogami. The post HRP część pierwsza: misje analogowe, które pomogą nam podczas lotu na Marsa first appeared on AstroNET Polski Portal Astronomiczny.

W kosmicznym obiektywie: Równonoc na Saturnie
2021-05-16 09:00:24 | Astronet.pl | Nauka

Widok Saturna podczas równonocy lub krótko po, to nie jest coś, co zobaczymy z takimi szczegółami z Ziemi. Zdjęcie zostało wykonane przez sondę Cassini jeszcze w 2009 roku, około 1,5 dnia po równonocy na szóstej planecie od Słońca. Sonda przelatywała wtedy w odległości około 847 tysięcy kilometrów od górnych warstw atmosfery, 20° nad płaszczyzną pierścieni. Fotografia powstała ze złożenia 75 ekspozycji, wykonanych z filtrami czerwonym, zielonym i niebieskim, dzięki czemu uzyskano naturalne kolory. Pozwoliło to także na rozjaśnienie pierścieni, które ginęły w cieniu planety. Gdyby zostało wykonane tylko jedno ujęcie, lewa część pierścieni byłaby 20 razy ciemniejsza, a prawa aż … The post W kosmicznym obiektywie: Równonoc na Saturnie first appeared on AstroNET Polski Portal Astronomiczny.

Chiński łazik Zhurong bezpiecznie wylądował na Marsie
2021-05-15 11:12:07 | Astronet.pl | Nauka

CNSA poinformowała, że pierwszy chiński łazik marsjański bezpiecznie wylądował na powierzchni Marsa i rozpoczął wysyłanie danych na Ziemię. Tym sposobem Chiny stały się trzecim państwem w historii, któremu udało się umieścić łazik na powierzchni Czerwonej Planety. The post Chiński łazik Zhurong bezpiecznie wylądował na Marsie first appeared on AstroNET Polski Portal Astronomiczny.

Zakwity glonów i ich kosztowne konsekwencje
2021-05-15 10:00:03 | Astronet.pl | Nauka

Nawozy używane w rolnictwie zawierają składniki odżywcze, takie jak fosfor, które wspierają wzrost upraw. Jednak nie tylko uprawy na nich korzystają nawozy wspierają również rozwój innych, często niechcianych, roślin lub chwastów. Mogą też, jeśli dostaną się do wód rzek, jezior lub wybrzeży, zaszkodzić ekosystemom odległym o wiele kilometrów od nawożonych pól. The post Zakwity glonów i ich kosztowne konsekwencje first appeared on AstroNET Polski Portal Astronomiczny.

Nowe spojrzenie na Drogę Mleczną
2021-05-14 10:00:48 | Astronet.pl | Nauka

Opublikowano nową mapę naszej galaktyki, wraz jej najbardziej oddaloną częścią. To galaktyczne halo może wydawać się w większości puste, jednak przewiduje się, że zawiera ciemną materię, niewidzialną substancję stanowiącą większość masy we wszechświecie. The post Nowe spojrzenie na Drogę Mleczną first appeared on AstroNET Polski Portal Astronomiczny.

 
Strony : [1] [2] [3]


Polecamy Oferty pracy